Laboratorium świata

zajęcia dla przedszkolaków
T T
zdjęcie z zajęć
Cotygodniowe spotkania dla dzieci w wieku 3 - 5 lat. Na warsztatach postaramy się wszędzie zajrzeć, wielu rzeczy dotknąć, powąchać, posmakować i posłuchać. Być może uda nam się odkryć coś niesamowitego a jeśli nie to na pewno uda nam się to wynaleźć.

Będziemy skakać, biegać, szaleć, krzyczeć i robić inne rzeczy których dorosłym nie zawsze wolno robić. Dzieciom wolno! Odkrywanie, eksperymentowanie i doświadczanie świata wszystkimi zmysłami stanie się naszą specjalnością. Poznawać będziemy fascynujący świat przedmiotów i zwyczajów oraz niezwykły rytm natury. Wejdziemy w buty etnografów, artystów, podróżników i odkrywców. Zamienimy się w dziwne zwierzęta, straszne potwory i we wszystko, w co tylko zechcemy.

 

Na warsztatach postaramy się wszędzie zajrzeć, wielu rzeczy dotknąć, powąchać, posmakować i posłuchać. Być może uda nam się odkryć coś niesamowitego a jeśli nie to na pewno uda nam się to wynaleźć.

 

Warsztaty prowadzone są w oparciu o działania na zmysłach, trening wyobraźni oraz gry aktywizujące (słowne, ruchowe, pamięciowe). Rozwijają dziecięcą ciekawość oraz umiejętności pracy w grupie i przezwyciężania trudności. Warsztaty wspierają wieloaspektowy rozwój dziecka pobudzają jego zmysły i integrują płynące z nich doznania. Stanowią także okazję, by w atmosferze twórczej zabawy wzmacniać relacje z rodzicami i rówieśnikami.

 

Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 17.00 - 18.00. Przeznaczone są dla dzieci z rodzicami - opiekunów zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach.

 

Terminy spotkań w II semestrze 2017/2018

marzec: 1, 8, 15, 22
kwiecień: 5, 12, 19, 26
maj: 10, 17, 24
czerwiec: 7, 14, 21

 

 Informacje praktyczne:

  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1
  • Koszt czterech zajęć w karnecie to 60 PLN. Karnet ważny jest przez pięć tygodni od daty zakupu.
  • Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 20 PLN. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Osoby zmotoryzowane zachęcamy do skorzystania z muzealnego parkingu - budynek Esterki, wjazd od ul.Trynitarskiej. Ilość miejsc jest ograniczona.
 
Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

Informacje i rezerwacje: szelingowska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć