Klub Latających Podróżników

zajęcia dla dzieci w wieku 6 - 9 lat
T T
zdjęcie z warsztatów
Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, podczas których spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji. Pokazujemy dzieciom różnorodność świata, tradycje, języki i obyczaje. Korzystamy z możliwości, które tkwią w mapach, plastyce, teatrze i dziecięcej ciekawości.
DZIENNIK KAPITANA

Kapitan Filip Archibald Herman, na polecenie brytyjskiego monarchy wyrusza w niezwykłą podróż przez świat początku XX wieku. By poznawać i badać kultury, by dowiadywać się o zwyczajach ludzi i niebezpieczeństwie świata, by przeżywać przygody. Towarzyszy mu niezastąpiony sierżant Pimple, którego poczucie humoru i nie raz wyratuje bohaterów z tarapatów, a niezdarność nie raz ich w nie wpędzi. Dziennik Kapitana… będzie przewodnikiem uczestników zajęć: Będzie wytyczał kierunek podróży i wskazywał najważniejsze zagadnienia. Poza dziennikiem uczestnicy zanurzą się po uszy w kultury inne od ich własnej, dzięki którym, lepiej poznają nie tylko świat, ale i swoje w nim miejsce.

To czwarta edycja Klubu Latających Podróżników. Poprzednie cieszyły się ogromną popularnością i uznaniem dzieci i rodziców.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 17.00 - 19.00.
 
Informacje praktyczne:
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1
  • Karnet (4 zajęcia): 60 PLN. Karnet ważny jest przez 5 tygodni od daty zakupu.
  • Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 20 PLN. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Osoby zmotoryzowane zachęcamy do skorzystania z muzealnego parkingu - budynek Esterki, wjazd od ul.Trynitarskiej. Ilość miejsc jest ograniczona.
 
Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

Informacje: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć

miejsce

Ratusz, pl. Wolnica 1

informacje i rezerwacje

Olga Błaszczyńska

tel: 12 430 18 27
e-mail: blaszczynska@etnomuzeum.eu

o prowadzącym

Mateusz Świstak

absolwent polonistyki. Zawodowo zajmuje się pracą z baśnią i opowieścią. Prowadzi zajęcia dla dzieci, jak i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.pl pisze o baśniach ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Poza Muzeum Etnograficznym, współpracuje także z Muzeum w Gliwicach, Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Tarnogórskim Centrum Kultury. Laureat nagrody specjalnej w konkursie im. Astrid Lindgren na najlepszą książkę dla dzieci. Laureat nagrody Rodziców Słoneczniki 2017.