Etnograficznym okiem 2018/2019

otwarte warsztaty rysunku
T T

Warsztaty wprowadzające w zagadnienie rysunku. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie, zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem – eksponatem w przestrzeni muzeum. Posługując się różnymi technikami rysunkowymi, wkraczamy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy „podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym Muzeum.

Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego, co widzimy. To zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To też zabawa formą i treścią, bo to, co stworzymy, nawet realistycznie odwzorowane, należy już do nas – możemy to przetwarzać i zmieniać, tworząc nową jakość.

Warsztaty umożliwiają zapoznanie się z wybranymi technikami rysunkowymi. Uczestnicy poznają różne narzędzia rysunkowe i eksperymentują z własnym stylem. Hasła poszczególnych spotkań stają się drogowskazami w eksploracji wybranych aspektów etnograficznej ekspozycji. Podczas kolejnych odsłon korzystamy z różnych narzędzi, takich jak kredki, flamastry czy akwarele.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Nie obowiązują zapisy. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów – decyduje kolejność!

Warsztaty mogą być tłumaczone na Polski Język Migowy. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na tłumacza PJM minimum 5 dni przed planowanym udziałem w warsztatach. Zgłoszenia przyjmuje koordynatorka dostępności, Olga Błaszczyńska: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel. 533 325 435 (również SMS).


Harmonogram spotkań w I semestrze 2018/2019

  • 07 października: akwarela – plener
  • 04 listopada: pastele suche
  • 02 grudnia: kredka akwarelowa
  • 13 stycznia 2019 r.: sangwina

 

Informacje praktyczne:

Termin: warsztaty odbywają się raz w miesiącu w niedzielę, w godz. 15.30–18.00

Cena: warsztaty bezpłatne

Miejsce: Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1

Nie obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona (max. 25 os.).

 

Informacja:

Anna Grajewska, grajewska@etnomuzeum.eu, 12 430 18 27, pn.–pt. w godz. 9.00–14.00

zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć