Du:da:di

warsztaty umuzykalniające dla dzieci 0 - 3 lat
T T
zdjęcie z warsztatów

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci do lat 3 i niemowląt to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu.

Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię.

Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona, doświadczonego muzyka, pedagoga, jazzmana. Zajęcia "gordonowskie" stymulują  rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną – umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się.

Na warsztatach pracujemy głosem. Jest to pierwszy i najbliższy człowiekowi instrument. Ważną rolę odgrywa także ruch. Dzięki niemu dzieci uczą się rytmicznego, harmonijnego poruszania się, które stanowi podstawę wyczucia  i rozumienia rytmu, poznają swoje ciało oraz otaczającą je przestrzeń. Ponadto zajęcia są dla maluchów okazją do uczenia się naśladowania, współdziałania z innymi, podejmowania nowych działań-wyzwań.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki.

  • Grupa 1 w godzinach: 9:30 - 10:15
  • Grupa 2 w godzinach: 10:30 - 11:15

Terminy spotkań w II semestrze 2017/2018

marzec: 5, 12, 19, 26
kwiecień: 9, 16, 23
maj: 7, 14, 21, 28 (7 maja warsztaty odwołane) 
czerwiec: 4, 11, 18

 

Rekrutacja na drugi semestr warsztatów została zakończona. 

W obydwu grupach nie ma już wolnych miejsc.

 

Informacje praktyczne:

  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1
  • Koszt czterech zajęć w karnecie to 60 PLN. Karnet ważny jest przez pięć tygodni od daty zakupu.
  • Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 20 PLN. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Osoby zmotoryzowane zachęcamy do skorzystania z muzealnego parkingu - budynek Esterki, wjazd od ul.Trynitarskiej. Ilość miejsc jest ograniczona.
 
Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

Informacje: grajewska@etnomuzeum.eu lub tel.:12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć
zdjęcie z zajęć