Coś takiego! Opowieści o przedmiotach

zajęcia dla dzieci w wieku 10 - 12 lat
zdjęcie z warsztatów
Comiesięczne spotkania dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat, podczas których uczestnicy wcielą się w rolę muzealników mających do czynienia z niezwykłym światem rzeczy.

Jak wiele informacji zawartych jest w przedmiocie, w jego kształcie, kolorze, w zastosowaniu? Dlaczego niektóre są uznawane za magiczne, a inne nie? Czym różni się przedmiot wykonany ręcznie od takiego, który powstał w fabryce?

W ramach warsztatów będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na te pytania. Odwiedzimy muzealne magazyny i zbadamy wybrane obiekty Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Spróbujemy odgadnąć do czego mogły służyć oraz poszukamy informacji o ludziach, którzy ich używali. Nauczymy się czytać przedmioty i sporządzać ich kartę inwentarzową. Nauczymy się także patrzeć na świat inaczej. Rozpoznawać osobisty wymiar rzeczy oraz w całym ich mnóstwie odnajdować prawdziwe skarby.

Na zajęcia zapraszamy raz w miesiącu, w piątki od godziny 17:00 do 19:00.

Terminy spotkań w II semestrze 2017/2018:

• 16 marca - TKANINY
  • 20 kwietnia - KAPLICZKI
  • 11 maja - ZABAWKI
  • 1 czerwca - niespodzianka z okazji Dnia Dziecka :)
Informacje praktyczne:
  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1
  • Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 18 zł. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Osoby zmotoryzowane zachęcamy do skorzystania z muzealnego parkingu - budynek Esterki, wjazd od ul.Trynitarskiej. Ilość miejsc jest ograniczona.

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.

Informacje i rezerwacje: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.
zdjęcie z zajęć

miejsce

Ratusz, pl. Wolnica 1

informacje

Olga Błaszczyńska

e-mail: blaszczynska@etnomuzeum.eu

prowadzący

Mateusz Świstak

absolwent polonistyki. Zawodowo zajmuje się pracą z baśnią i opowieścią. Prowadzi zajęcia dla dzieci, jak i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.pl pisze o baśniach ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Poza Muzeum Etnograficznym, współpracuje także z Muzeum w Gliwicach, Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Tarnogórskim Centrum Kultury. Laureat nagrody specjalnej w konkursie im. Astrid Lindgren na najlepszą książkę dla dzieci. Laureat nagrody Rodziców Słoneczniki 2017.