T T

Etnokonkretno! Wakacje 2018

Oferta wakacyjna dla grup zorganizowanych

W tym sezonie zapraszamy grupy w wieku przedszkolnym i szkolnym do wspólnego odkrywania siły słów, liczb i sztuk plastycznych.
W aurze letniego słońca angażujemy zmysły, wyobraźnie i emocje. Rzucamy wyzwania, zadajemy zagadki i zapraszamy do wspólnej przygody szlakiem dawnych targów, dziwnych słów i doświadczeń artystycznych.

Grupy zorganizowane, w wieku przedszkolnym i szkolnym zapraszamy w okresie od 2 lipca do 10 sierpnia. Warsztaty prowadzimy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00.

WARSZTATY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  • Słowa do rzeczy (warsztat prowadzony w ramach Bonu Kultury)*
Dlaczego leje jak z cebra? Kto szyje grubymi nićmi? Jakiej przysługi można spodziewać się po niedźwiedziu? Na warsztatach poznamy pochodzenie znanych, choć nie zawsze rozumianych, powiedzeń i zwrotów. Kluczem do rozwiązania językowych zagadek staną się obiekty z kolekcji Muzeum. Na koniec zadanie z projektowania własnej przypinki.

  • Sztuka. Ćwiczenia z patrzenia
Jak powstaje obraz? Jak zapisać ważną rozmowę przy pomocy kolorów i kształtów? Czy można zamknąć żywioł wody w jednym płótnie? Artystyczne eksperymenty z dźwiękiem, obrazem i fakturą. Ćwiczenia na uważność, wyobraźnie i działanie z wykorzystaniem siły sztuki. Warsztat odbywa się na wystawie czasowej poświęconej sztuce Stanisława Baja, pt. Obojętnie, gdzie to jest na świecie.

  • Na targu. Gra matematyczna
Czy można coś kupić nie używając pieniędzy? Bez jakich przedmiotów nie wyobrażali sobie życia dawni mieszkańcy okolic Krakowa? Gdzie robiono zakupy? Czym różni się targ od galerii handlowej? Popyt, podaż, biznesowe ryzyko oraz inne czynniki ekonomiczne. Świat dawnych rzemieślników i Ćwiczenie umiejętności matematycznych i pracy w grupie.

WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLI

  • Cztery pory roku. Lato.
Jakie historie kryje letni krajobraz? Które owady są najbardziej pracowite w lecie? Wspólnie wybierzemy się na wakacyjną wycieczkę za miasto. Poznamy rośliny, które można znaleźć w trakcie wakacyjnych wycieczek i sprawdzimy ich właściwości. Dowiemy się jakie zwierzęta można spotkać na łące i w lesie a jakie pomagają w gospodarstwie. Podążymy szlakiem pszczół i zajrzymy do pasieki by przekonać się czym różnią się smaki miodów i jaki jest nasz ulubiony.

 
INFORMACJE PRAKTYCZNE

Warsztat Sztuka. Ćwiczenia z patrzenia odbywa się w siedzibie Muzeum przy ul. Krakowskiej 46. Pozostałe warsztaty odbywają się w budynku ratusza, pod adresem Plac Wolnica 1.

  • Wielkość grupy: 11-25 osób (grupa mniejsza – opłata za 11 osób)
  • Czas trwania zajęć: 1,5 h
  • Koszt warsztatów: 7 zł od uczestnika/ uczestniczki *5 zł od uczestnika – cena dla uczestnika/ uczestniczki warsztatu Słowa do rzeczy w ramach programu Bon Kultury
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny i Krakowską Kartę Rodzinną (KKR i KKR 3+) - 50% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę.
                                   
Rezerwacja: nr tel.: 12 430 60 23