AA
Wstęp do ROZŚPIEWU
Warsztaty pieśni pogrzebowych fot. Marcin Wąsik
Warsztaty pieśni pogrzebowych fot. Marcin Wąsik  

Wstęp do ROŚPIEWU to dwugodzinne warsztaty popołudniowe przeznaczone zarówno dla tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę ze śpiewem jak i tych już śpiewających, którzy chcą popracować nad niuansami swojego głosu.


Spotkania będą okazją do zgłębienia się w pracę z emisją i artykulacją głosu, koordynacją fizyczno – oddechową, intonacją i współbrzmieniem w grupie. Sięgniemy po różne sposoby pracy nad techniką śpiewu tzw. "otwartym głosem" - charakterystyczną dla kultur tradycyjnych. 

Każde zajęcia rozpoczynać się będą rozgrzewką opartą o metody wykorzystywane w pracy teatralnej, śpiewie zespołowym i solowym oraz autorską metodą prowadzącej. Oprócz podstaw pracy z głosem, poznamy również metody uczenia się pieśni - będziemy rozpoznawać ich funkcje oraz rozczytywać ukrytą w nich symbolikę.

 

Wstęp do ROZŚPIEWU to przede wszystkim świetna okazja do wspólnego śpiewania, do spotkania się w śpiewie. Zajęcia prowadzone będą w dwumiesięcznych cyklach tematycznych (4 spotkania w cyklu).

 

Prowadząca:

Katarzyna Chodoń - śpiewaczka i animatorka tradycyjnej kultury ludowej. Pracuje zarówno z dziećmi i dorosłymi. Prowadzi warsztaty i zajęcia wprowadzające, przybliżające uczestnikom śpiew, tańce i najbliższą im kulturę ludową.

Na stałe współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Centrum Kultury w Sułoszowej, Szkołą Podstawową w Czyżówce i Prywatną Szkołą Podstawową "Macierzanka" w Wieliczce. Śpiewa w zespołach Swada przy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie, Strojone (Preludium Słowiańskie, Pieśń Gminna) oraz Tadirindum (laureat Konkursu Stara Tradycja 2017). ProwadzI warsztaty śpiewu i tańca polskiego (m.in. Festiwal Folkowisko od 2013, Folk Caravan w D'Abruzzo w 2014, Festiwal Rozstaje w Krakowie w 2015, Polska Eire Festiwal w 2016).
Jest laureatką przeglądu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej w kategorii śpiewak ludowy w 2015 roku. Słuchaczka Studium Folklorystycznego w Nowym Sączu. 

 

PROGRAM SPOTKAŃ

  • Z duszy za dusze – pieśni pogrzebowe i liryczne (12 i 26 października oraz 9 i 23 listopada)
  • Iskrzące kolędy i pastorałki
  • Pieśni wiosenne
  • Pieśni okresu letniego - kupalne i żniwne

 

INFORMACJIE PRAKTYCZNE:

 

Spotkania odbywać się będą w czwartki, dwa razu w miesiącu o godzinie 18:00 - 20:00 w budynku Ratusza (plac Wolnica 1).

Cena:  110 PLN za cykl (4 spotkania). 30 zł pojedyncze wejście. Promocja na pierwsze wejście – 25zł.

 

Zapisy i informacje: Kasia Dorota dorota@etnomuzeum.eu

 

            

 Powrót do menu głównego
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice