AA
Laboratorium świata
img
 

LABORATORIUM ŚWIATA - warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat

 

Będziemy skakać, biegać, szaleć, krzyczeć i robić inne rzeczy których dorosłym nie zawsze wolno robić. Dzieciom wolno! Odkrywanie, eksperymentowanie i doświadczanie świata wszystkimi zmysłami stanie się naszą specjalnością. Poznawać będziemy fascynujący świat przedmiotów i zwyczajów oraz niezwykły rytm natury. Wejdziemy w buty etnografów, artystów, podróżników i odkrywców. Zamienimy się w dziwne zwierzęta, straszne potwory i we wszystko, w co tylko zechcemy.

 

Na warsztatach postaramy się wszędzie zajrzeć, wielu rzeczy dotknąć, powąchać, posmakować i posłuchać. Być może uda nam się odkryć coś niesamowitego a jeśli nie to na pewno uda nam się to wynaleźć.

 

Warsztaty prowadzone są w oparciu o działania na zmysłach, trening wyobraźni oraz gry aktywizujące (słowne, ruchowe, pamięciowe). Rozwijają dziecięcą ciekawość oraz umiejętności pracy w grupie i przezwyciężania trudności. Warsztaty wspierają wieloaspektowy rozwój dziecka pobudzają jego zmysły i integrują płynące z nich doznania. Stanowią także okazję, by w atmosferze twórczej zabawy wzmacniać relacje z rodzicami i rówieśnikami.

 

Zajęcia odbywają się w środy w godz. 17.00 - 18.00. Przeznaczone są dla dzieci z rodzicami - opiekunów zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach.

 

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem warsztatami zostala uruchomiona druga grupa (czwartki godz. 17.00 - 18.00) :) Zapraszamy serdecznie!

 

W obydwu grupach są jeszcze pojedyncze wolne miejsca.

 

Terminy warsztatów w I sem. 2017/2018:

grupa środowa

Wrzesień: 20, 27

Październik: 4, 11, 18, 25

Listopad: 8, 15, 22, 29

Grudzień: 6, 13, 20

Styczeń: 10, 17, 24, 31

Luty: 7

 

grupa czwartkowa

Listopad: 9, 16, 23, 30

Grudzień: 7, 14, 21

Styczeń: 11, 18, 25

Luty: 1, 8

 

Prowadzący: Nina Kulik - absolwentka animacji społeczno-kulturowej na UJ. Edukatorka w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Od kilku lat prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych współpracując z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa.

 

Informacje praktyczne:

  • Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1
  • Koszt czterech zajęć w karnecie to 60 PLN. Karnet ważny jest przez pięć tygodni od daty zakupu.
  • Koszt pojedynczego biletu na zajęcia to 20 PLN.
  • Honorujemy Kartę Dużej Rodziny, Krakowską Kartę Rodzinną oraz Krakowską Kartę Rodzinną 3+ – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.
  • Osoby zmotoryzowane  zachęcamy do skorzystania z muzealnego parkingu - budynek Esterki, wjazd od ul.Trynitarskiej. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Krakowie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby MEK.


Informacje i rezerwacje: szelingowska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.Powrót do menu głównego
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice