AA
Etnokonkretno - wakacje 2017
img
 

Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum Etnograficznym to zaproszenie do wspólnej podróży i odkrywania świata – do dalekich, mniej znanych krajów, ale również do wnętrza Ziemi i w Kosmos! Każdego dnia zgłębimy nowy temat i cenne umiejętności przydatne w podróży. Nie zabraknie również atrakcji dla dorosłych – w tym roku wspólnie zajmiemy się tematem roślin magicznych, leczniczych ziół i etnobotaniki. Latem kontynuowane będą także spotkania w ramach cyklu „Muzeum Etnograficzne w terenie” (w Ogrodzie Zabaw przy ul. Piekarskiej). 

 

ETNOKONKRETNO!

 

Zapraszamy do wspólnego działania od 4 lipca do 10 sierpnia. W programie warsztaty dla dzieci w wieku 3-5, 6-9 i 10-13 lat.

 

3 – 5 LAT

 

Trzy razy w tygodniu (wtorek, środa i czwartek) przez 1,5 godziny dziennie będziemy poznawać świat i jego mieszkańców, kulturę i niezwykłe zjawiska natury. Smakując, eksperymentując i obserwując to co dookoła, puścimy w ruch wyobraźnię i spróbujemy odkryć tajemnice kryjące się w odległych zakątkach świata. Każdego dnia nowy temat.

 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci z rodzicami - opiekunów zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach.

 

Od wtorku do czwartku: 17:00 - 18:30.

 

PROGRAM TYDZIEŃ PO TYGODNIU

 


 

6 – 9 LAT

 

Trzy dni w tygodniu, we wtorek, środę i czwartek od 11:00 do 13:00, będziemy badać różnorodność świata. Uruchomimy wyobraźnię i zmysł obserwacji. Działając w obszarach kultury oraz łącząc rozmaite materiały, media i sposoby myślenia wybierzemy się w niezwykłą podróż. Wejdziemy w buty odkrywców, podróżników, etnografów i kosmonautów. Podróżując wspólnie, zdobędziemy mnóstwo przydatnych umiejętności i przywieziemy wiele cennych pamiątek.

 

 Od wtorku do czwartku: 11:00 - 13:00.

 

PROGRAM TYDZIEŃ PO TYGODNIU

 


 

10 -12 LAT

 

Od 5 lipca do 9 sierpnia,  w każdą środę, zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 10-12 lat. Tajniki ziołolecznictwa i fitokosmetologia. Wyzwania graficzne, introligatorskie, a także plenerowe warsztaty rysunku. Podróż przez kraje Maghrebu i spotkanie z kulturą Orientu.

 

Środa: 13:00 - 16:00.

 

PROGRAM TYDZIEŃ PO TYGODNIU

 


 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 

Wszystkie zajęcia odbywają się Muzeum Etnograficznym w Krakowie: Ratusz, pl. Wolnica 1.

 

Koszt: 15 PLN (1 osoba). Przy jednorazowym zakupie biletów na trzy i więcej zajęć, koszt pojedynczego warsztatu wynosi 12 PLN.

 

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny i Krakowską Kartę Rodzinną – 30 % zniżki dla posiadacza karty.


Obowiązują rezerwacje. W przypadku braku rezerwacji, wstęp w miarę wolnych miejsc.


Rezerwacje: edukacja@etnomuzeum.eu, tel. 12 430 60 23


W przypadku zgłoszenia mailowego prosimy o wskazanie w treści wiadomości: imienia i nazwiska oraz wieku uczestnika zajęć, daty i nazwy rezerwowanych warsztatów oraz danych kontaktowych (numer telefonu może okazać się bardzo przydatny w ustalaniu szczegółów rezerwacji).

 

Patronat medialny:

Miasto Dzieci

 


 

GRUPY ZORGANIZOWANE

 

Grupy zorganizowane zapraszamy na warsztaty wakacyjne w okresie od 3 lipca do 18 sierpnia. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku, w godzinach między 8:00-16:00. Warsztaty dla najmłodszych trwają 60 minut, a dla dzieci powyżej 5-go roku życia 90 minut.Powrót do menu głównego
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice