AA
Etnograficznym okiem - rysunek
Warsztaty z rysunku - Etnokonkretno! 2015 fot. Anna Grajewska
Warsztaty z rysunku - Etnokonkretno! 2015 fot. Anna Grajewska  

Etnograficznym okiem to cykl otwartych, bezpłatnych warsztatów wprowadzających w zagadnienie rysunku, które skierowane są do młodzieży i osób dorosłych. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie, zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem - eksponatem w przestrzeni muzeum. Za pomocą szkicownika, posługując się różnymi technikami rysunkowymi, wkroczymy w świat etnografii, już nie jako zwiedzający, ale badacze, odkrywcy „podszewki” tego fragmentu przeszłości, który zachował się w naszym muzeum.

 

Praca ze szkicownikiem to nie tylko próba zarejestrowania tego co widzimy. To zapis naszego sposobu myślenia. To skupienie na detalu, poszukiwanie poezji w przedmiocie. To też zabawa formą i treścią, bo to co stworzymy, nawet realistycznie odwzorowane, należy już do nas - możemy je przetwarzać i zmieniać, tworząc nową jakość.

 

Na spotkaniach korzystamy z różnych narzędzi, takich jak ołówek, węgiel czy tusz. 

 

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

 

Nie obowiązują zapisy. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów - decyduje kolejność!

 

Spotkania prowadzi Agnieszka Lisowska - absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Świętokrzyskiej (specjalność: malarstwo sztalugowe). Prowadzi zajęcia edukacyjne w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie. W pracy ceni i poszukuje elementów improwizacji i przestrzeni dla spontaniczności.

 

Pierwszy sezon warsztatów dobiegł końca. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.  Z kolejną odsłoną powrócimy po wakacyjnej przerwie. 

 

Informacje praktyczne:

 

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1

Warsztaty odbywają się raz w miesiącu w niedzielę, w godzinach 16.00 – 18.00

 

Warsztaty bezpłatne.

 

 

Informacje: szelingowska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

Galeria:

fot. Marcin Wąsik
fot. Marcin Wąsik
fot. Marcin Wąsik
fot. Marcin WąsikPowrót do menu głównego
ogród zabaw
WMDL
adas
Badania syberyjskie
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice
CDK
root