AA
Dla szkół ponadgimnazjalnych
Fot. Marcin Wąsik
Fot. Marcin Wąsik  

Warsztaty muzealne prowadzimy od poniedziałku do soboty. W tygodniu przyjmujemy grupy w godzinach 8:30-17:30, a w sobotę 11:00-17:30.

 

Zajęcia dostosowane są do wieku uczestników. Tematyka warsztatów odpowiada założeniom podstawy programowej, a także poszerza zawarte w niej treści o nowe wątki.

 

 

OFERTA WARSZTATÓW DLA GRUP PONADGIMNAZJALNYCH

II semestr 2016/2017

 

Zasady rezerwacji krok po kroku.

 

Podszewka Kazimierza. Gra miejska  


Motywem przewodnim gry jest przedwojenna oraz powojenna historia krakowskiej dzielnicy Kazimierz.  Idąc śladem dawnych mieszkańców poznajemy ważne postacie związane z historią dzielnicy oraz na nowo odkrywamy dobrze znane miejsca jak Plac Nowy czy ulica Szeroka. Rozwiązując kolejne zagadki uczestnicy równocześnie zbierają informacje o współczesnym życiu dzielnicy. Praca z kartą zadań, szkicownikiem oraz aparatem fotograficznym pozwala poznać w praktyce metody pracy historyków oraz etnografów.

 

Po co nam stare pliki? ABC projektów badawczych

 

Warsztat ma na celu przygotowanie uczniów do pracy nad własnym projektem badawczym. Uczy szukania i analizowania informacji, krytycznego myślenia, stawiania hipotez i ich sprawdzenia. Pokazuje jak wykorzystać narzędzia używane w trakcie badań etnograficznych do samodzielnej pracy w szkole. Uczestnicy mają szansę zapoznać się z różnymi kategoriami materiałów archiwalnych i zastanowić się nad tym, co współcześnie dokumentuje otaczający ich świat.

 

Oni i my – my i oni. Chłopi i mieszczanie w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego

 

Gra muzealna wciągająca w świat „kolorów, krasych wstążek, pawich piór, kierezyj, barwnych kafanów i kabatów” za pomocą inspirujących zadań, zagadek, tekstów źródłowych i multimediów. Odkrywanie specyfiki życia na wsi i w mieście na przełomie XIX i XX wieku. Poszukiwanie klucza do zrozumienia relacji między ówczesnym chłopstwem i mieszczaństwem. Uzupełnianie indywidualnych kart pracy obejmujących zagadnienia kluczowe dla rozumienia i interpretacji „Wesela”.
 

 


 

 Powrót do menu głównego
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice