„Migranci” to projekt, na który składają się badania etnograficzne, rejestracje wideo, fotografie. Badania terenowe, prowadzone we współpracy z Muzeum Życia Walońskiego w Liège, mają na celu bliższe poznanie ludzi, którzy przybyli do górniczego miasteczka Liège.
Przez pięć lat Muzeum Etnograficzne w Krakowie badało współczesne oblicze weselnego rytuału. Ciekawił nas język weselnej opowieści, w której splatają się dylematy narzeczonych i presja społecznych oczekiwań, konsumpcyjne mody i zmagania z tradycją, biznes i emocje. O tym czego się dowiedzieliśmy opowiadaliśmy poprzez wystawę pt. „Wesela 21”, a także książkę o tym samym tytule.
Dzieje fotografii i etnografii splatają się ze sobą od dziesięcioleci. Jednak u progu rozwoju etnografii fotografia traktowana była jako materiał pomocniczy do interpretacji zjawisk kulturowych. Obecnie, ze względu na liczne zmiany zachodzące w naszej dyscyplinie i dzięki żywemu zainteresowaniu antropologią wizualną, zaczynamy szukać nowych dróg interpretacji fotografii.
Przez trzy lata Muzeum Etnograficzne w Krakowie prowadziło badania poświęcone zjawisku ogrodów działkowych. O tym, czego dowiedzieliśmy się o działkach i działkowiczach, próbowaliśmy opowiedzieć na kilka sposobów.