T T

Ferie 2018 w MEK

warsztaty dla grup zorganizowanych

W okresie ferii Muzeum Etnograficzne prowadzić będzie warsztaty dla grup zorganizowanych.

Warsztaty dla uczestników indywidualnych tutaj.

W ofercie znalazły się cztery tematy zajęć: Cztery pory roku. Zima, Gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka, Laboratorium zabawy i Słowa do rzeczy. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku  w godz. od 8:30 - 17:30.

Opis zajęć:

Cztery pory roku. Zima (1,5 h)
Skąd wziąć najpiękniejsze wzory na koronki i wycinanki? Czy z wełny, wrzątku i popiołu można zrobić cieplutką kurtkę? Zimowe życie zamknięte w małej izbie, obowiązki i przyjemności w długie, mroźne wieczory. Odkrywanie tajemnic kołowrotka i folusza. Odszyfrowywanie nazw zimowych miesięcy.

Gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka (1,5 h)
Jak wyglądał dawny dom i jego mieszkańcy? Wizyta w izbie krakowskiej połączona z niezwykłymi opowieściami, przymierzaniem dawnych strojów i pracą z rekwizytami.

Laboratorium zabawy (1.5 h)
Co zrobić z wolnym czasem, gdy nie ma pod ręką tableta, telewizora, ani nawet książki? Jak pokonać nudę za pomocą patyków, kredy i starych szmatek? Pomysły na czas wolny sprzed stu lat. Wprawianie w ruch zabawek z odpustowych kramów, podwórek i wiejskich chat.

Słowa do rzeczy (1,5 h) (warsztat w ramach programu BON KULTURY)
Dlaczego leje jak z cebra? Kto szyje grubymi nićmi? Jakiej przysługi można spodziewać się po niedźwiedziu? Na warsztatach odkryjemy bliskie związki wyrazów, którymi posługujemy się na co dzień oraz przedmiotów, które trafiły do lamusa. Poznamy pochodzenie znanych, choć nie zawsze rozumianych, powiedzeń i zwrotów. Kluczem do rozwiązania językowych zagadek staną się obiekty z kolekcji Muzeum.

Informacje praktyczne:

Rezerwacja: 12 430 60 23
Wielkość grupy:  11 - 26 osób (grupa mniejsza – opłata za 11 osób)
Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1
Koszt: 7 zł od uczestnika; warsztaty w ramach programu BON KULTURY (Słowa do rzeczy) 5 zł od uczestnika

Honorujemy:

  • Karta Dużej Rodziny - 50% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę
  • Krakowska Karta Rodzinna (KKR i KKR 3+) - 50% zniżki dla uczestnika posiadającego kartę