Letnie spacery w MEK | Spacer wodą

Zapraszamy na spacery tematyczne z MEK. W każdą sobotę lipca, bez względu na pogodę, spotykamy się w wyznaczonym miejscu Krakowa i wspólnie wędrujemy. Krążyć będziemy wokół tematu wody. Wody w mieście, w rzekach, infrastruktury wodnej, a nawet wody, której już nie ma. Zaprosiliśmy do współpracy wyjątkowe osoby. Każdy z prowadzących prezentuje inne podejście do tematu.

"Spacer wodą" poprowadzi Cecylia Malik – krakowska artystka i aktywistka, od lat zaangażowana w projekty związane z ochroną przyrody.

SPACER: Spacer wodą

Opowieść o rzekach w mieście z zupełnie nowej perspektywy. To spacer nie wzdłuż rzeki, ale rzeką. Podróż Galarem przez Krakowską Wisłę wraz z Cecylią Malik jest okazją nie tylko do spojrzenia na Kraków inaczej, jest okazją do ważnych rozmów na temat naszej odpowiedzialności za przyrodę, prawa do wodnych przestrzeni rekreacji w mieście.
  • PROWADZĄCA:
Cecylia Malik, krakowska artystka i aktywistka, autorka wielu wystaw i projektów artystycznych. Od lat zaangażowana w działania artystyczne zaangażowane społecznie i ekologicznie. Wiele z jej działań związanych jest z wodą i rzekami, m.in. projekt „6 rzek”, „Warkocze Białki”, jest współorganizatorką „Krakowskiej Wodnej Masy Krytycznej”. Aktualnie, wraz z Siostrami Rzekami wspomaga Koalicję Ratujmy Rzeki w walce z masową regulacją polskich rzek.
  •  INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Termin: 14/07/2018, sobota,  godz. 11.00

Miejsce: nad Wisłą (dokładne miejsce określimy niebawem).

WSTĘP WOLNY, obowiązują rezerwacje, ilość miejsc ograniczona!

Informacje i rezerwacja miejsc: blaszczynska@etnomuzeum.eu, 533 325 435