Zdjęcie materiałów do etnościeżki

Zwiedzaj wystawę z etnościeżką | Małopolskie Dni Rodziny

Z okazji Małopolskich Dni Rodziny zapraszamy rodziców z dziećmi do bezpłatnego zwiedzania wystawy stałej z etnościeżką – kompletem kart z ilustracjami, ciekawostkami i zadaniami, które przeprowadzą przez labirynt treści na ekspozycji drogą prostą i krótką, a jednak pełną odkryć. Na dodatek fantastycznie kolorową!

Na trzech piętrach ekspozycji aż roi się od ciekawych rzeczy, intrygujących wątków, ważnych tematów. Etnościeżki podpowiadają, w których miejscach dzieci znajdą coś dla siebie. Przydadzą się zwłaszcza przy zwiedzaniu wystawy po raz pierwszy, ale mogą być pomocne także przy kolejnej wizycie. W każdym zestawie jest też czytelny plan przewidzianej trasy zwiedzania.

Proponujemy dwa szlaki do wyboru:

Na tropie – dla wielbicieli zwierząt (poziom 1). Odkryj, kto nas nauczył dbać o pszczoły. Zobacz, jak wyglądają stuletnie jaja. Poszukaj szczęścia u kowala. Spróbuj porozmawiać po pingwiniemu.

Poradzimy sobie – dla ciekawych co, jak i gdzie (poziom 2). Dowiedz się, jaką część ubrania nazywano „golaskami”. Przekonaj się, jak można zrobić nić z gałązki. Posłuchaj pasterskiej rozmowy prowadzonej za pomocą… wielkiej trąby.

Idź przez wystawę własną etnościeżką!