Dla osób z dysfunkcją wzroku

W naszej ofercie znajduje się szereg warsztatów dla grup zorganizowanych, dla uczestników indywidualnych oraz wydarzeń edukacyjnych, które mają charakter okazjonalny. Jesteśmy otwarci na wszelkie potrzeby, sugestie i pomysły. Prosimy je zgłaszać Oldze Błaszczyńskiej, która koordynuje prace nad dostępnością Muzeum dla wszystkich, którzy chcą je odwiedzić.

Olga Błaszczyńska
koordynatorka dostępności
telefon lub SMS: 533 325 435
e-mail: blaszczynska@etnomuzeum.eu

Przeczytaj o dostępności muzealnych budynków - KLIKNIJ

Zwiedzanie z asystentem, bez przewodnika
Istnieje możliwość zwiedzania audiodeskryptywnego z dotykowym poznawaniem obiektów. Ze względu na brak linii prowadzących, komunikatów głosowych i audioprzewodników oferujemy takie zwiedzanie jedynie w towarzystwie asystenta gościa muzealnego. Zwiedzanie z asystentem jest bezpłatne. Oferta dostępna jest dla zwiedzających indywidualnie i dla niedużych grup (do 12 osób) w dogodnym, określonym przez zwiedzających, terminie. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z asysty co najmniej na dwa dni przed planowaną wizytą.

Zwiedzanie z przewodnikiem
Istnieje również możliwość zwiedzania z przewodnikiem, poszerzonego o audiodeskrypcję wybranych obiektów i możliwość poznania ich za pomocą dotyku. Oferta dostępna jest dla zwiedzających indywidualnie i dla niedużych grup (do 12 osób), w dogodnym, określonym przez zwiedzających, terminie. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chęci skorzystania z asysty co najmniej na dwa dni przed planowaną wizytą.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci
W ramach oferty dla grup zorganizowanych dostosowujemy wskazany warsztat edukacyjny do potrzeb grupy, w której znajdują się osoby słabowidzące i niewidome. Do tej pory z sukcesem i radością po obu stronach dostosowaliśmy następujące warsztaty: „Boże Narodzenie. Czas niecodzienny”, „W dawnej szkole” , „Krakowiacy. Chodź opowiem ci historię”.

Pamiętaj, że pies przewodnik jest zawsze mile widziany w Muzeum. W razie potrzeby poproś portiera o miskę z wodą dla swojego psa.