Zdjęcie okładki książki

„Sto lat. Książka życzeń” z nominacją do nagrody za Najpiękniejszą Książkę Roku 2018

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, w 59. Konkursie PTWK, nominowało książkę Wojciecha Bonowicza Sto lat. Książka życzeń (projekt graficzny: Agata Biskup) do tytułu jednej z Najpiękniejszych Książek Roku 2018 w dziale literatura piękna.

Serdecznie dziękujemy za nominację i przypominamy, że książka wydana została nakładem MEK w ramach projektu badawczego Życzenia. Niematerialne dziedzictwo Małopolski zawarte w obyczajach pielęgnujących więzi międzyludzkie – badania, publikacje, edukacja, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020.

W projekcie bierzemy pod lupę formuły i konteksty składania życzeń, by odsłonić kryjącą się za nimi tkankę kultury. Składają się na niego kilkuetapowe badania, w tym kwerendy w instytucjach muzealnych i naukowych, a przede wszystkim wywiady terenowe i obserwacje uczestniczące w różnych grupach społecznych, religijnych i wiekowych.

Zdjęcie książki