Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

Nie ma się jeszcze planów na niedzielę 18 listopada? Nic straconego. Muzeum Etnograficzne w Krakowie poleca się Waszej uwadze i w ramach Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich zaprasza na:

• bezpłatne zwiedzanie ekspozycji stałej w Ratuszu przy placu Wolnica 1
Sprawdźcie, jak bogata i różnorodna jest nasza kolekcja. Na pewno znajdziecie tu coś dla siebie. Kto wie, może wizyta w kazimierskim Ratuszu zainspiruje was do etnograficznych poszukiwań, odkrywania historii przedmiotów w waszym domu lub sprawi, mamy nadzieję, że odtąd będziecie zaglądać do nas regularnie. Wystawa stała jest czynna w godz. 10.00–19.00.

• rodzinne warsztaty z cyklu Etnokalendarz, które odbędą się w Ratuszu przy placu Wolnica 1
Motywem przewodnim zajęć będzie ziemia – ta pisana z dużej, jak i małej litery. Podczas warsztatów uczestnicy zajrzą do wnętrza Ziemi, odkryją także niezwykłą różnorodność gleb oraz poznają mieszkańców podziemnego świata, a zawarte w ziemi substancje wykorzystają do przygotowania naturalnych farb. Warsztaty odbędą się w godz. 11.00–15.30. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy. Zajęcia są prowadzone do wyczerpania materiałów.

O Dniu Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich, przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa. Impreza ma charakter edukacyjny i rodzinny, jej celem jest przybliżenie historii naszego miasta i jego dziedzictwa kulturowego przez ukazanie różnorodnych zasobów muzealnych, szczególnie tych, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających. Oprócz stałych i czasowych ekspozycji, muzea przygotowują dodatkowe atrakcji dla dzieci i młodzieży. Są to m.in.: wykłady, warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikami.