plakat promujący spotkanie

88 Świątyń Shikoku | Wykład Tomasza Oleszkiewicza w ramach spotkania PTL

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego zaprasza 10 czerwca 2019 roku o godz. 16.30 na spotkanie w siedzibie Muzeum Etnograficznego w Krakowie przy pl. Wolnica 1.

Podczas spotkania wykład pt. 88 Świątyń Shikoku wygłosi Tomasz Oleszkiewicz – doktorant na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Z wykształcenia biotechnolog i ogrodnik, a od wielu lat miłośnik kultury japońskiej. Trzykrotnie odbył podróże po Japonii, podczas których miał okazję poznać wiele aspektów tamtejszej kultury. W 2018 roku jako pieszy pielgrzym przemierzył trasę od 1 do 88 świątyni dookoła wyspy Shikoku. Podczas wystąpienia opowie o przebiegu pielgrzymki, odwiedzonych miejscach, spotkanych osobach i innych doświadczeniach z podróży.