AA
"100 i pół. Opowieści z Muzeum Etnograficznego w Krakowie" - Praca zbiorowa, red. Małgorzata Szczurek
img
 
Ilość stron: 218
Format: 235 x 270 mm
Cena: 40 PLN

Rozpisana na wiele głosów opowieść o Muzeum Etnograficznym w Krakowie, oglądana przez pryzmat ludzi, zdarzeń, anegdot, obiektów z muzealnej kolekcji. Jak przystało na żywo opowiadaną historię, mieszają się tu wątki i porządki czasowe, jest miejsce na dygresje i subiektywne wspomnienia. To etnograficzne spojrzenie na Muzeum. Spojrzenie od środka, wywołujące obraz poskładany z archiwalnych i współczesnych fotografii, fragmentów korespondencji, urywków świadectw, intuicji, zapadających w pamięć epizodów.

 


Przystępując do pracy nad tą książką, z góry wykluczyliśmy możliwość napisania jednej tylko opowieści. Bo czy założyciele MEK – ludzie różnych profesji i wielu pasji  - tworzyliby monografię, czy może raczej opowiedzieliby historię utkaną z wydarzeń, emocji, przeżyć, opinii? I czy forma polifoniczna, niejednorodna, nie jest bliższa heterogeniczności naszej kolekcji, jak i wreszcie dzisiejszym czasom?
 

 

"100 i pół. Opowieści z Muzeum Etnograficznego w Krakowie"
Koncepcja książki: Małgorzata Szczurek

Teksty: Magdalena Dolińska, Marek Grabski, Grzegorz Graff, Dorota Gruszka, Jacek Kukuczka, Barbara Kożuch, Ewelina Lasota, Dorota Majkowska-Szajer, Alicja Małeta, Grażyna Mosio, Małgorzata Oleszkiewicz, Jan Ostroga, Elżbieta Pobiegły, Grażyna Pyla, Krystyna Reinfuss-Janusz, Beata Skoczeń-Marchewka, Małgorzata Szczurek, Eleonora Tenerowicz, Magdalena Zych.
Jezyk: polski
Projekt graficzny: Przemek Dębowski
Twarda okładka, 218 stron, kolorowe ilustracje, 23,5 x 27 cm
Wydawca: Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Kraków 2011
ISBN: 978-83-61369-16-5 Dostępnosć muzeum
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice
CDK