Wiadomości

Moje muzeum, muzeum o mnie: czyli do kogo należy spuścizna polskiej wsi? Kuratorskie Sny w MEK

We wtorek 27 czerwca w godzinach 16:30 - 19:00 w MEK  (Plac Wolnica 1) odbędzie się (dalej...)

Etnokonkretno! - ruszyły zapisy na wakacyjne warsztaty dla dzieci.

Na azymut! Wakacyjne warsztaty dla dzieci w Muzeum Etnograficznym to zaproszenie do (dalej...)

Obiekt na dzień dobry: Grzebień dacharski

Grzebieni dacharskich używano podczas krycia dachu strzechą – służyły do czesania (dalej...)

Zdjęcie z „Adasiem”. Zbiórka fotografii z pomnikiem Adama Mickiewicza w tle.

Od 2016 roku Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego realizuje (dalej...)

Spis zbiorów w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Z dniem 20 lutego 2017 r. w naszym Muzeum rozpoczyna się spis zbiorów. W związku z tym (dalej...)

Konferencja naukowa „Krowodrza - przestrzeń i tożsamość”