AA
Wiadomości
fot. Olaf Cirut
fot. Olaf Cirut  

Placyk zabaw Muzeum Etnograficznego znów na Plantach!


Już po raz drugi na krakowskich Plantach w okolicach hotelu Royal pojawiły się niezwykłe stworzenia, inspirowane etnograficzną kolekcją MEK.

 

Tymczasowa aranżacja placyku zabaw, którą po raz pierwszy zaproponowaliśmy rok temu przy okazji Małopolskiego Festiwalu Dizajnu Dizajn-Biznes-Kraków, powstała z myślą o tym, jak mądrze i odpowiedzialnie wykorzystać inspiracje kulturowe w projektowaniu przestrzeni publicznej. Pusta, wyasfaltowana przestrzeń u wylotu ul. Sebastiana zapełniła się postaciami zwierząt inspirowanymi zbiorem dawnych zabawek małopolskich, w tym zabawkami wytwarzanymi przez podkrakowskich murarzy na przełomie XIX i XX wieku oraz zabawkami sygnowanymi przez Warsztaty Krakowskie. Instalacje, przeznaczone do użytkowania przez spacerowiczów, zarówno dzieci, jak i dorosłych, zaprojektował Olaf Cirut, a zrealizowało Muzeum Etnograficzne w Krakowie w kooperacji z małopolskimi rzemieślnikami.

 

Nasza inicjatywa spotkała się z niezwykle pozytywnym odzewem, dlatego już wkrótce w tym miejscu powstanie stała aranżacja pod nazwą „Dzikie PLANTY”. Nowy plac zabaw zamieszkany będzie przez zaskakujące stworzenia w skali makro – ślimaki, puchacze, czy stonogi. Pojawią się też kolonie gigantycznych grzybów. Autorem tego projektu jest również Olaf Cirut. Nad realizacją, która planowana jest na ten rok, czuwać będzie Zarząd Zieleni Miejskiej.

 

Galeria:

fot. Olaf Cirut
fot. Katarzyna Piszczkiewicz
fot. Marcin Wąsik
fot. Marcin Wąsik


Powrót do listy wiadomości
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice