AA
Wiadomości
Fragment projektu Moniki Grubizny, zwyciężczyni konkursu.
Fragment projektu Moniki Grubizny, zwyciężczyni konkursu.  

Konkurs "Słowa do rzeczy" rozstrzygnięty


Konkurs na projekt książki „Słowa do rzeczy” został rozstrzygnięty. Zwycieżczynią konkursu jest Monika Grubizna – to tej autorce Muzeum powierzy zaprojektowanie, zilustrowanie i przygotowanie do druku swojej pierwszej książki dla dzieci.


Na konkurs wpłynęło sto siedemnaście zgłoszeń – propozycji zilustrowania trzech haseł, wybranych przez organizatorów konkursu spośród trzydziestu dziewięciu krótkich tekstów, jakie w przyszłości znajdą się w książeczce. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przygotować prace konkursowe. Było wśród nich wiele ciekawych i pięknych projektów.


Nad werdyktem pracowało pięcioosobowe jury w składzie: Anna Machwic-Adamkiewicz (dziekan Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, organizatorka konkursu ”Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”), Małgorzata Szczurek (współzałożycielka i redaktor naczelna Wydawnictwa Karakter), Ewelina Lasota, Dorota Majkowska-Szajer, Katarzyna Piszczkiewicz (reprezentujące Muzeum Etnograficzne w Krakowie).
 

Książka, zatytułowana „Słowa do rzeczy”, poprzez ilustracje i teksty wyjaśniać będzie zwroty obecne w mowie potocznej, lecz nie do końca już dziś zrozumiałe, bo wywodzące się z nazw przedmiotów, które wyszły z powszechnego użycia, np. „robić z igły widły”. Wydawnictwo ukaże się na rynku na początku grudnia 2014 roku.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Galeria:

Robić z igły widły - projekt konkursowy Moniki Grubizny.
Na jedno kopyto - projekt konkursowy Moniki Grubizny.
Mieć coś w zanadrzu - projekt konkursowy Moniki Grubizny.


Powrót do listy wiadomości
Dostępnosć muzeum
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice
CDK