AA
Wiadomości
img
 

Zapraszamy dzieci na nowy sezon warsztatów!


Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza dzieci na nowe odsłony stałych cykli warsztatów. Najmłodszym proponujemy warsztaty umuzykalniające Du:da:di odbywające się w poniedziałkowe przedpołudnia, starszym wtorkowy Klub Latających Podróżników (6-9 lat) oraz nowość – przeznaczone dla 10-12 latków comiesięczne spotkania Coś takiego! Opowieści o przedmiotach. Dla dzieci w wieku 3-5 lat przygotowaliśmy nowy cykl – Laboratorium świata.

 

Warsztaty rozpoczynają się 18 września (Du:da:di – 4 września). Na wszystkie cykle obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

 

DU:DA:DI (0 – 3 LATA)

 

Warsztaty umuzykalniające dla dzieci i niemowląt to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo najmłodsi odkrywają świat rytmów i skal.  W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona.

 

Zajęcia odbywają się w poniedziałkowe przedpołudnia.

Szczegóły: http://bit.ly/Dudadi

 

LABORATORIUM ŚWIATA (3-5 LAT)

 

Warsztaty prowadzone w oparciu o działania na zmysłach, trening wyobraźni oraz gry aktywizujące (słowne, ruchowe, pamięciowe). Rozwijające dziecięcą ciekawość oraz umiejętności pracy w grupie i przezwyciężania trudności. Warsztaty wspierają wieloaspektowy rozwój dziecka pobudzają jego zmysły i integrują płynące z nich doznania. Stanowią także okazję, by w atmosferze twórczej zabawy wzmacniać relacje z rodzicami i rówieśnikami.

 

Na każdym z warsztatów postaramy się wszędzie zajrzeć, wielu rzeczy dotknąć, powąchać, posmakować i posłuchać. Być może uda nam się odkryć coś niesamowitego a jeśli nie to na pewno uda nam się to wynaleźć.

 

Zajęcia odbywają się w środy w godz. 17.00 - 18.00. Przeznaczone są dla dzieci z rodzicami - opiekunów zapraszamy do aktywnego udziału w warsztatach.

Szczegóły: http://bit.ly/laboratorium_swiata

 

KLUB LATAJĄCYCH PODRÓŻNIKÓW (6-9 LAT)

 

Cykl warsztatów dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, podczas których spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji. Pokazujemy dzieciom różnorodność świata, różne tradycje, języki, obyczaje. Korzystamy z możliwości, które tkwią w mapach, plastyce, teatrze i dziecięcej ciekowości.

 

Na zajęcia zapraszamy we wtorki od godziny 17:00 do 19:00.

Szczegóły: http://bit.ly/klub_latajacych_podroznikow

 

COŚ TAKIEGO! Opowieści o przedmiotach (10-13 LAT)

 

Coś takiego! to comiesięczne spotkania dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat, podczas których uczestnicy wcielą się w rolę muzealników mających do czynienia z niezwykłym światem rzeczy. Podczas warsztatów odwiedzimy muzealne magazyny i zbadamy wybrane obiekty Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Spróbujemy odgadnąć do czego mogły służyć oraz poszukamy informacji o ludziach, którzy ich używali.

 

Na zajęcia zapraszamy raz w miesiącu, w piątki od godziny 17:00 do 19:00.

Szczegóły: http://bit.ly/cos_takiego

 

INFORMACJE I REZERWACJE

 

OLGA BŁASZCZYŃSKA: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.                                   

ANNA SZELINGOWSKA: szelingowska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

 

 

 
Powrót do listy wiadomości
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice