AA
Wiadomości
img
 

Zdjęcie z „Adasiem”. Zbiórka fotografii z pomnikiem Adama Mickiewicza w tle.


Od 2016 roku Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego realizuje projekt poświęcony badaniom procesów doświadczania i kreowania dziedzictwa związanego z przestrzenią miasta Krakowa – HERILIGION Polish subproject. Jego efekty zostaną zaprezentowane na wystawie „Mapy miasta” w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie (listopad 2017 – luty 2018). Jedna z przestrzeni ekspozycyjnych będzie poświęcona krakowskiemu pomnikowi Adama Mickiewicza, jego fotograficznym reprodukcjom i obiektom z nim związanych. Zapraszamy do współtworzenia tej części wystawy!

 

Chcemy stworzyć kolekcję, której autorami będą mieszkańcy Krakowa, studenci oraz odwiedzający nasze miasto turyści. Interesują nas zdjęcia z albumów rodzinnych, wycieczek, studniówek, uroczystości i wydarzeń, dla których pomnik Adama Mickiewicza stanowił tło lub punkt odniesienia. Poszukujemy również osób, które posiadają w swoich zbiorach pamiątki lub przedmioty związane z „Adasiem” (buty ze studniówki, chustę rezerwy itp.) i chciałyby je wypożyczyć na czas organizowanej przez nas wystawy.

 

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w naszej akcji, zapraszamy na stronę internetową projektu <KLIKNIJ TUTAJ>

 

Zbiórka potrwa do 15 września w siedzibie Muzeum Etnograficznego w Krakowie w poniedziałki i piątki w godzinach 16.00 – 17.00. Na miejscu będzie możliwość skanowania fotografii i otrzymania ich cyfrowej kopii. Skany i fotografie można wysyłać również na adres nasz.mickiewicz@gmail.com lub heriligion.poland@gmail.com.

 

Zebrane materiały zostaną przekazane Archiwum Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Część z nich zostanie wykorzystana w ramach towarzyszącej projektowi wystawy. Za zgodą autorów wybrane zdjęcia zostaną opublikowane na stronie internetowej HERILIGION Polish subproject

 

Z góry dziękujemy za pomoc w realizacji naszego projektu!

 
Powrót do listy wiadomości
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice