AA
Wiadomości
img
 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MEK


Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. To setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy przez cztery dni mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju.

 

W akcję włączyło się również Muzeum Etnograficzne. W dniach 20 i 21 maja zapraszamy do bezpłatnego oglądania wystawy stałej w Ratuszu (plac Wolnica 1) oraz skorzystania ze specjalnego programu zwiedzania, który po raz pierwszy zaprezentujemy podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

 

DO-POWIEDZENIA Polska kultura ludowa – o czym NIE opowiada wystawa stała MEK?

 

Wystawa stała w Muzeum Etnograficznym w Krakowie to zbiór śladów życia z niezwykłym potencjałem. To wielki zasób opowieści, w których mają szansę wybrzmieć osobiste doświadczenia naszych dziadków – dzisiejsze obiekty muzealne jeszcze nie tak dawno były przedmiotami używanymi w domu i w pracy, w dni codzienne i od święta. Dziś te rzeczy prowokują do rozmowy o niewolnictwie, biedzie, strachu, głodzie, wojnie, migracji, wstydzie, antysemityzmie, przemocy – niedopowiedzianych wątkach polskiej kultury.

 

Specjalny szlak zwiedzania wystawy, pozwoli wybrzmieć trudnym słowom i emocjom, udowadniając, że w znanej z pozoru rzeczywistości, wiele jeszcze jest do odkrycia.

 

Informacje praktyczne:

Kiedy: 20, 21 maja (sobota, niedziela)

Gdzie: Ratusz, plac Wolnica 1

Wstęp bezpłatny. 

 
Powrót do listy wiadomości
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice