AA
Wiadomości
www.fmf.fm
www.fmf.fm  

FMF4Kids: Muzyka filmowa dla najmłodszych


Dzieci w wieku 6-12 lat zapraszamy na muzyczno – filmowe warsztat organizowane w MEK w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. W programie FMF4Kids znalazły się m.in. humorystyczny mini-wykład dla dzieci i rodziców dotyczący prozy niemieckiego twórcy Michaela Endego (autora ikon literatury dziecięcej, w tym "Niekończącej się historii", "Kuby Guzika" i "Momo"), warsztaty z zakresu etnografii międzygalaktycznej (projektowanie własnego statku kosmicznego, wyścigi międzygalaktyczne) oraz spotkanie poświęcone fantazyjnym opowieściom i baśniowym stworom (próba skonstruowania własnej "Niekończącej się historii"). 

Wszystkie wydarzenia w ramach FMF4Kids są bezpłatne – obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: szelingowska@etnomuzeum.eu.

Program zajęć w Muzeum Etnograficznym (Plac Wolnica 1):


Michael Ende - O fantazji i złodziejach czasu
Humorystyczny miniwykład dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i ich rodziców.

Choć nazwisko Ende może mówić niewiele, jego powieści dla dzieci znane są niemal każdemu. To Endemu powstał latający smok imieniem Falco, dzięki niemu Limahl mógł nagrać swój hit „Neverending story”. Michael Ende – autor Niekończącej się historii, ale też Kuby Guzika i fantastycznej Momo. O autorze, jego miłości do Włoch i jego wyobraźni będziemy rozmawiać na niezwykłym spotkaniu, które rozpocznie się tak: „Fantazjana znika, bo ludzie przestają marzyć. Tylko nadanie imienia Dziecięcej Cesarzowej może ocalić świat wyobraźni…”

Data: 17.05, godz. 17:30-18:30
Prowadzi: Mateusz Świstak
Informacje i zapisy: szelingowska@etnomuzeum.eu, 12 430-18-27


Etnografia międzygalaktyczna
warsztaty dla dzieci od 6 do 12 lat

Jak daleko jest odległa galaktyka? Czy można podróżować między planetami? Na warsztatach prześledzimy drogę od pierwszych myśli o lataniu aż do lotów w kosmos. Zaprojektujemy statek i zorganizujemy międzygalaktyczne wyścigi. Czyhać na nas będą groźne czarne dziury, ciemna materia i Wielka Pustka. Na swojej drodze poznamy obdarzonych Mocą i spróbujemy przewidzieć przyszłość patrząc w gwiazdy. Astronomia, etnografia, Gwiezdne Wojny - may the force be with us!

Data: 20.05, godz. 13:00-15:00
Prowadzi: Nina Kulik
Informacje i zapisy: szelingowska@etnomuzeum.eu, 12 430-18-27


Fantazyjne opowieści
warsztaty dla dzieci od 6 do 12 lat

Co buduje naszą wiedzę o swiecie i jego mieszkańcach? Jakie stwory kryją się w baśniach i podaniach? Poszukamy inspiracji dla wyobraźni i spróbujemy opowiedzieć swoją własną "Niekończącą się opowieść". Przeniesiemy się w świat mitów oraz wierzeń by poznać dobre i złe duchy, skrzaty, wodniki, rusałki... Naszym przewodnikiem po odległych, fantastycznych światach będzie Smok Falkor. Zobaczymy, że nasze babcie, zupełnie jak my były wielkimi fankami niezwykłych opowieści i magicznych amuletów. 

Data: 21.05, godz. 14:00-16:00
Prowadzi: Nina Kulik
Informacje i zapisy: szelingowska@etnomuzeum.eu, 12 430-18-27Pełen program Festiwali Muzyki Filmowej znaleźć można TUTAJ.

 
Powrót do listy wiadomości
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice