AA
Wiadomości
www.polskazobaczwiecej.pl
www.polskazobaczwiecej.pl  

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny


W dniach 31.03 – 2.04 2017 r. zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”, której organizatorem jest Polska Organizacja Turystyczna.

 

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do skorzystania ze zniżki 50 % na bilety normalne i ulgowe na wystawę stałą w Ratuszu (plac Wolnica 1) oraz wystawę czasową pn. „Kto Gdzie”, którą oglądać można w Domu Esterki (ul. Krakowska 46). 

 

WYSTAWA STAŁA 

 

W Ratuszu na pl. Wolnica (główny gmach Muzeum) prezentujemy wystawę stałą pt. „Polska kultura ludowa”. Jej zwiedzanie to ciekawa wyprawa w przeszłość. Unikalne, pochodzące głównie z XIX wieku eksponaty są źródłem wiedzy o kulturze ludowej. Zabytki folkloru, rzemiosła i sztuki oraz archiwalne fotografie pozwalają zapoznać się z minionymi – często bezpowrotnie – obrazami wsi. Przywołują zwyczajne, codzienne życie rolnika czy pasterza, ale opowiadają też o zdarzeniach uroczystych i niezwykłych, związanych z tradycyjnymi obrzędami i magią.

 

Więcej na temat wystawy stałej.

 

Ceny biletów na wystawę stałą po zniżce 50 %:

  • bilet normalny – 6,5 PLN
  • bilet ulgowy – 3,5 PLN
  • w niedzielę – wstęp wolny

 

WYSTAWA "KTO GDZIE"

 

W Domu Esterki przy ul. Krakowskiej 46 zobaczyć można wystawę czasową pn. „Kto Gdzie”, której autorką jest polsko-francuska artystka sztuk wizualnych Margot Sputo.

 

Wystawa „Kto Gdzie” porusza kwestię uchodźców przybywających do Europy przez Morze Śródziemne. Tytuł nawiązuje do jednoaktówki Becketta „What Where”, której bohaterowie przeżywali sytuację skrajnej opresji – jednak to, co się im przydarzało, pozostawało niewidoczne dla widza

 

W podobnej sytuacji znajdzie się odbiorca wystawy Margot Sputo. Jej prace są refleksją nad sposobami przedstawiania cierpienia w mediach, a przede wszystkim każą się zastanowić nad tym, co pozostaje poza zasięgiem naszego wzroku. Artystka wykorzystuje dostępne w internecie zdjęcia uchodźców, skupia się na fragmentach ich ubrań i okryć – czyli tym, co chroni ich przed zimnem, wilgocią i wzrokiem gapiów. Przywracając tym obrazom ich materialność (poprzez drukowanie na płótnie, pranie, suszenie i zszywanie), konfrontuje nas z dotkliwą realnością przeżyć i doświadczeń, które się za nimi kryją. O zszycie lub obszycie części prac artystka zwróciła się do krawcowych i krawców z krakowskiej dzielnicy Kazimierz. To ważny aspekt wystawy, otwierający na zagadnienie relacji międzyludzkich; krawcy wiedzieli, czego dotyczą prace, sami proponowali sposób ich obszycia, dobór nici. „Kto Gdzie”, odwołując się do wyobraźni i wrażliwości widza, zostawia go z pytaniami o anatomię spojrzenia, możliwość współodczuwania, los tych, których nie widać.

 

Więcej na temat wystawy „Kto Gdzie”.

 

Ceny biletów na wystawę Kto Gdzie po zniżce 50 %:

  • bilet wstępu – 3,5 PLN

 

Uwaga! Promocyjne bilety nabyć można w kasie Muzeum (Ratusz – plac Wolnica 1 lub Domu Esterki – ul. Krakowska 46) od godz. 17.00 w dniu 31 marca 2017 do godz. 18:15 w dniu 2 kwietnia 2017.

 

Więcej informacji o akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” na stronie organizatora: www.polskazobaczwiecej.pl

 
Powrót do listy wiadomości
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice