AA
Wiadomości
Warsztaty pieśni pogrzebowych fot. Marcin Wąsik
Warsztaty pieśni pogrzebowych fot. Marcin Wąsik  

Rozśpiew - spotkanie śpiewacze wokół ukraińskich pieśni weselnych.


Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie spotkanie w ramach cyklu warsztatów pieśni tradycyjnych „Rozśpiew” – poświęcone ukraińskim pieśniom weselnym.

Tematem warsztatów będą tradycyjne pieśni i przyśpiewki weselne Wołyńskiego Polesia. Będą to pieśni, które śpiewano indywidualnie jak i wspólne zabawy weselne oraz wielogłosowe pieśni liryczne. W programie warsztatów znajdą się ćwiczenia emisji głosu oraz wprowadzanie w charakterystyczną dla pieśni ukraińskich manierę wykonawczą. Zajmować się będziemy kształceniem umiejętności śpiewu wielogłosowego oraz odnalezieniem pewności siebie w grupie śpiewających.

 

Repertuar tradycyjnie śpiewany był głównie przez kobiety ale zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty.

 

Umiejętności muzyczne nie są wymagane.    

 

O prowadzącej:

Sofiia Herian - muzyk, śpiewaczka i nauczycielka śpiewu tradycyjnego (absolwentką uczelni muzycznej - Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych). Od 1998r. prowadzi działalność badawczą na terenach obwodu Wołyńskiego, Równienskiego, Żytomyrskiego oraz Iwano-Frankowskiego. Jako folklorystka - praktyk jest założycielką młodzieżowego zespołu folklorystycznego ''Передзвін'', zespołu pieśni tradycyjnej ''Кросна''. Od 2013 założycielka i wokalistka zespołu ukraińskiej pieśni tradycyjnej "Вельме Гурт" w Krakowie (https://www.facebook.com/welmeghurt/).

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 

Termin:

14 października 10:00 – 14:00/16:00- 18:00 (w trakcie 2 godzinną przerwą na obiad)

15 października 10:00 – 14:00/16:00 - 18:00 (w trakcie 2 godzinną przerwą na obiad)

 

Cena: 190 PLN (180 PLN przy wcześniejszych zapisach)

 

Dodatkowo zapraszamy na Wstęp do ROZŚPIEWU, dwugodzinne popołudniowe warsztaty przeznaczone zarówno dla osób już śpiewających, które chcą popracować nad niuansami swojego głosu, jak i tych, którzy dopiero chcą zacząć przygodę ze śpiewem. Spotkania odbywać się będą w zamkniętej grupie, w cyklach 4 spotkaniowych, dwa razy w miesiącu, w czwartki. Więcej: http://bit.ly/Wstep_rozspiew

 

Zapisy oraz wszelkie informacje: Katarzyna Dorota; dorota@etnomuzeum.eu

 

Informacje na temat cyklu: http://bit.ly/rozspiew

 
Powrót do listy wiadomości
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice
CDK