AA
Wiadomości
fot. Anna Grajewska
fot. Anna Grajewska  

Etnograficznym okiem - bezpłatne warsztaty z rysunku (23 kwietnia - KONTRAST KOLORYSTYCZNY)


Etnograficznym okiem to cykl otwartych, bezpłatnych, warsztatów dla młodzieży i osób dorosłych wprowadzających w zagadnienie rysunku.

 

Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie, zapraszamy do wyjątkowych spotkań z przedmiotem-eksponatem w przestrzeni muzeum. Na kolejnych spotkaniach będziemy korzystać z różnych narzędzi, takich jak ołówek, węgiel czy tusz. Poznamy sposoby tworzenia szkiców i notatek,  podstawy rysunku, oraz sposoby wykorzystywania szkicu/projektu do dalszej pracy twórczej.

 

W niedzielę 23 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy na kolejne spotkanie, które będzie kontynuacją pracy w technice pasteli suchych, tym razem jednak w rozszerzonej gamie kolorystycznej. Skupimy się na kontraście kolorystycznym często pojawiającym się w sztuce i rzemiośle ludowym, by odkryć siłę koloru i użyć jej w swoich pracach.

 

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

 

Spotkania prowadzi Agnieszka Lisowska - absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Świętokrzyskiej (specjalność: malarstwo sztalugowe).

 

Informacje praktyczne:

 

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Plac Wolnica 1 

(spotykamy się o 16.00 w szatni)

Godzina: 16.00 – 18.00

 

Warsztaty bezpłatne. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Warsztaty prowadzone są do wyczerpania materiałów.

 

Informacje: szelingowska@etnomuzeum.eu lub 012 430 18 27

 

Szczegóły: http://bit.ly/etnograficznym_okiem

 
Powrót do listy wiadomości
Etnodizajn
Granice
Badania syberyjskie
Rzemiosło 2.0
bon kultury 2017
Etnokalendarz
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
WMDL