AA
Wiadomości
img
 

TAM I TU. Miniwykłady dla dzieci i rodziców. 13 PAŹDZIERNIKA - Wśród ludów pustyni


Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie spotkanie w ramach cyklu miniwykładów dla dzieci i ich opiekunów „Tam i tu. O świecie opowiadanie”.

 

WŚRÓD LUDÓW PUSTYNI – 13 PAŹDZIERNIKA  godz. 17.30-18.30

 

Pustynia tylko z pozoru jest miejscem, gdzie nic się nie dzieje. Piasek cały czas przesypuje się z miejsca na miejsce, wciąż zmienia się nad nią niebo, a od czasu do czasu coś przemknie niepostrzeżenie. Czy jest tam życie? Owszem, ale nie ma ono łatwo. Czy są tam ludzie? Oczywiście, ale żeby przetrwać na pustyni, trzeba wiedzieć, jak. Wspólnie zajrzymy pod berberyjskie namioty, żeby podpatrzeć jak żyje się wśród piasków pustyni.

 

Spotkania mają charakter dostosowanych do poziomu dziecka, humorystycznych miniwykładów, przeplatanych zabawami ruchowymi i dźwiękowymi. Podczas każdego spotkania pojawi się także pochodząca z omawianego regionu opowieść – baśń lub mit, które lepiej pomogą zrozumieć to, że w różnych stronach świata ludzie są i bardzo różni… i bardzo podobni jednocześnie. Sięgniemy także do nieeksponowanych na co dzień obiektów z kolekcji pozaeuropejskiej MEK.

 

Prowadzi: Mateusz Świstak - absolwent polonistyki. Zawodowo zajmuje się pracą z baśnią i opowieścią. Prowadzi zajęcia dla dzieci, jak i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.pl pisze o baśniach ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Poza Muzeum Etnograficznym, współpracuje także z Muzeum w Gliwicach, Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Tarnogórskim Centrum Kultury. Laureat nagrody specjalnej w konkursie im. Astrid Lindgren na najlepszą książkę dla dzieci (wciąż niewydaną).

 

Zajęcia mają charakter otwarty (nie prowadzimy zapisów).

Sugerowany wiek uczestników to 5 - 10 lat.

Wszystkie dzieci zapraszamy na warsztaty razem z rodzicami.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 

•             Godzina: 17.30 - 18.30

•             Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Ratusz, pl. Wolnica 1

•             Cena: 7 zł od osoby; Bilet rodzinny (2 opiekunów + dziecko/2 dzieci + opiekun): 15 zł, każda następna osoba dopłaca 7 zł.

 

               Honorujemy:

               Karta Dużej Rodziny – 30% zniżki (obejmuje bilet indywidualny oraz dopłatę do biletu rodzinnego)

               KKR i KKR3+ – 30% zniżki (obejmuje bilet indywidualny oraz dopłatę do biletu rodzinnego)

 

Więcej o cyklu: http://bit.ly/tam_i_tu

 

Informacje: blaszczynska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

 

 

 

 
Powrót do listy wiadomości
Dostępnosć muzeum
Życzenia
WMDL
Badania syberyjskie
bon kultury
Rzemiosło 2.0
Strój Krakowiaków zachodnich - badania, monografia, upowszechnienie
Granice